Ogrzewanie Kominkowe
Każdy, kto chce mieć tanie ogrzewanie lub niezawodne awaryjne źródło ciepła, myśli o budowie kominka z wkładem.
Walory dekoracyjne i użytkowe takiego rozwiązania są nie do przecenienia.Najlepszym momentem do pierwszych kominkowych przymiarek jest etap projektowania domu lub adaptacji projektu gotowego.
Już wtedy należy określić, gdzie kominek ma stanąć i jakie pełnić funkcje.
Miejsce na niego najlepiej wybrać podczas projektowania domu. Jest ono ściśle związane z usytuowaniem komina, dlatego tak ważna jest odpowiednio wczesna decyzja.
Jeśli zabierzemy się do planowania kominka po wybudowaniu komina (kominów), trzeba go będzie ustawić gdzieś w jego pobliżu, a niekoniecznie tam, gdzie pasowałby najbardziej. Gdy w ogóle nie ma komina (na przykład w domu ogrzewanym pompą ciepła i wyposażonym w wentylację mechaniczną), zbudowanie kominka po zakończeniu budowy może się okazać bardzo trudne lub zbyt kosztowne. Jeśli zdecydujemy się na gotowy projekt domu, jest bardzo prawdopodobne, że będzie w nim zaplanowany również kominek.
Na tym etapie miejsce kominka będzie jeszcze można zmienić, ale biorąc pod uwagę następujące zasady:
-
Kominek może stać przy prostej ścianie, w narożniku, a nawet na środku pomieszczenia, ale możliwie blisko komina, tak aby przewód dymowy łączący kominek z kominem był nie dłuższy niż 2 m i miał jak najmniej załamań; najlepiej, gdy kominek znajduje się bezpośrednio pod kominem (wtedy są najmniejsze straty ciepła i mały opór dla dymu), przed nim lub obok niego;
-
Miejsce, w którym będzie zamontowany, musi mieć wystarczającą nośność przeciętny kominek (wkład + obudowa kominka) waży około 500 kg;
-
Ze względów bezpieczeństwa na obudowie kominka oraz na ścianach i podłodze w jego bliskim sąsiedztwie nie mogą przebiegać przewody instalacji elektrycznej ani rury instalacji gazowej; - kominek nie powinien utrudniać rozmieszczenia mebli ani ograniczać swobody komunikacji.
Kominki Powietrzne
Kominki powietrzne wykorzystywane są najczęściej do ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, niemniej jednak istnieją także rozwiązania umożliwiające ogrzewanie za ich pomocą całego budynku.
Oferowane przez nas kominki powietrzne spełniają wszelakie wymogi z zakresu jakości oraz bezpieczeństwa, są przyjazne dla środowiska oraz wygodne w eksploatacji.
Wkłady powietrzne cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem.
Kominki z Płaszczem Wodnym
Wielu producentów ma w swojej ofercie kominki z płaszczem wodnym, rekomendując je jako doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych.
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym to kusząca alternatywa dla tradycyjnego kotła. Do tego kominek z płaszczem wodnym jest ozdobą salonu, którą i tak zwykle każdy chce mieć w domu.