top of page

Pompy Ciepła

Jakie korzyści dają pompy ciepła Thermia?

Duża oszczędność energii - w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii.

Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła przekształcają energię z naturalnych źródeł ciepła, tj. z ziemi, wody lub powietrza w ogrzewanie domu, chłodzenie wnętrz i ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. To jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie komfortu mieszkania i funkcjonowania.

Pompy ciepła nadają się do nowych lub remontowanych domów!

pompy_ciepla.jpg

Pompy Gruntowe

Gruntowe pompy ciepła - wymiennik pionowy
Darmowa energia dla Twojego domu jest nie tylko w powietrzu i wodzie ale i w gruncie, który za dnia wchłania energię słoneczną i przechowuje ją. Można czerpać energię z tego naturalnego źródła za pomocą gruntowej pompy ciepła.
Dzięki temu zmniejszysz poziom emisji dwutlenku węgla, a w dłuższym okresie oszczędzisz na ogrzewaniu.
Gruntowa pompa ciepła korzysta z energii ze źródeł naturalnych do ogrzewania wnętrz i podgrzewania gorącej wody. Gruntowe pompy ciepła Danfoss mogą również chłodzić dom, a zatem zapewniać doskonały klimat wnętrz przez cały rok.

pompa2.jpg
pompa3.jpg

Gruntowe pompa ciepła Danfoss - kolektor poziomy
Gdy słońce ogrzewa ziemię, jego energia zostaje zakumulowana w glebie. Możesz czerpać energię z tego naturalnego źródła za pomocą gruntowej pompy ciepła.
Dzięki temu zmniejszysz poziom emisji dwutlenku węgla, a w dłuższym okresie oszczędzisz na ogrzewaniu.
Gruntowa pompa ciepła czerpie energię ze źródeł naturalnych, dając ciepło dla ogrzewania i gorącą wodę. Może ona chłodzić i ogrzewać twój dom, gwarantując idealny klimat wnętrz przez cały rok.

Pompa ciepła na wodę gruntową
Gdy słońce ogrzewa ziemię, jego energia zostaje zakumulowana w wodzie znajdującej się pod ziemią, czyli wodzie gruntowej. Możesz czerpać energię z wód gruntowych za pomocą pompy ciepła.
Dzięki temu zmniejszysz poziom emisji dwutlenku węgla, a w dłuższym okresie oszczędzisz na ogrzewaniu.
Jeżeli pod twoją działką są wody gruntowe, rozwiązanie to może być dla ciebie idealne.
Pompa ciepła na wodę gruntową czerpie energię ze źródeł naturalnych do podgrzewania gorącej wody. Może ona chłodzić i ogrzewać twój dom, gwarantując idealny klimat wnętrz przez cały rok.

pompa4.jpg
PO GR

Pompy Powietrza

Powietrzne pompy ciepła

Możesz podgrzewać ciepłą wodę i ogrzewać dom za pomocą energii z powietrza atmosferycznego. Powietrzna pompa ciepła może odbierać ciepło z powietrza nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi -20°C.

 

Powietrzna pompa ciepła to najpopularniejszy typ pompy ciepła. Można ją zainstalować bez wiercenia lub wykopów, a także bez zezwolenia lokalnych władz.

 

Elastyczne rozwiązanie

Powietrzne pompy ciepła Danfoss są wygodne i elastyczne. Można je podłączyć do istniejącego układu grzewczego (w tym układów na energię słoneczną) lub tylko do określonej jego części. Pompy ciepła Danfoss zaprojektowane są z myślą o konkretnych potrzebach użytkowników i to nawet bardzo wymagających. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki nim nie musisz inwestować więcej niż naprawdę trzeba.

pompa1.jpg
Po Po

Nasze realizacje

bottom of page